Jaki program do faktur wybrać na potrzeby firmy?

Kluczowym narzędziem w każdej firmie jest program do fakturowania, bez którego można zapomnieć o prowadzeniu sprzedaży. Dzięki zróżnicowanej ofercie takich programów każda firma może znaleźć dla siebie odpowiednio dopasowane rozwiązanie, które będzie zapewniało dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. Co ciekawe pomimo tego wielu przedsiębiorców nie poświęca odpowiedniej ilości czasu na wybór programu do wystawiania faktur, co później prowadzi do wielu problemów i niepotrzebnych nerwów.

  1. Polecany program do fakturowania
  2. Czy program do wystawiania faktur wciąż jest potrzebny?
  3. Wystawianie faktur i inne przydatne funkcje

Ze względu na to, że samodzielne porównanie programów do fakturowania może być trudne, szczególnie jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w pracy z takimi narzędziami, przygotowaliśmy poradnik, który pomoże ci w podjęciu najlepszej decyzji. Dzięki temu będziesz mógł od razu kupić nowoczesne narzędzie do wystawiania dokumentów, a przy tym skorzystać z atrakcyjnych cen. Chociaż niektórzy producenci oprogramowania dla firm próbują wmówić swoim klientom, że nie da się znaleźć ciekawych narzędzi za niewielkie pieniądze, to jeden z najlepszych programów do faktur w podstawowej wersji kosztuje około 119 PLN. To sprawia, że każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na jego zakup, dzięki czemu usprawni wystawianie faktur w swojej firmie.

Polecany program do fakturowania

Jednym z najchętniej wybieranych narzędzi jest obecnie Faktura Vat 2023. Oprogramowanie to pozwoli szybko przygotować faktury VAT i paragony, prowadzić kasę, ewidencję sprzedaży, a nawet umożliwia wystawianie faktur cyklicznych. Dużą zaletą programu do faktur sprzedażowych jest to, że nawet w podstawowej wersji, jedna licencja obejmuje aż trzy komputery. Pozwala to obniżyć koszty związane z zakupem oprogramowania do firmy, co ma szczególne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy dopiero startują z biznesem i nie mają środków na takie wydatki.

Zadowoleni użytkownicy aplikacji często zwracają uwagę na to, że jest to bardzo prosty w obsłudze program, co eliminuje konieczność poświęcania czasu na przeszkolenie nowych pracowników. Całość jest bardzo intuicyjna, więc już po kilku minutach spędzonych na poznawaniu możliwości programu nikt nie powinien mieć problemów przy wystawianiu faktur zaliczkowych lub faktur online.

Czy program do wystawiania faktur wciąż jest potrzebny?

Bardzo często początkujący przedsiębiorcy szukają informacji na temat tego, jaki program do faktur powinni wybrać, aby wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. W tym miejscu warto podkreślić, że tego typu narzędzia nie są wymagane przez prawo. Oczywiście, niezależnie od tego, czy chodzi o faktury cykliczne, czy o pojedynczą sprzedaż, wydajny program do faktur skraca czas, jaki trzeba przeznaczyć na ich wystawienie i pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych błędów. Najważniejsze zalety przemawiające za tym, aby kupić porządny program pozwalający na szybkie wystawianie faktur, to przede wszystkim:

  • pewność, że wszystkie dokumenty będą zawsze zgodne z aktualnymi przepisami – twórcy programów do faktur regularnie dostarczają użytkownikom nowe aktualizacje, dzięki program jest dostosowany do stale zmieniających się przepisów,
  • automatyzacja wielu codziennych procesów – świetnym przykładem jest numerowanie faktur oraz prawidłowe podliczanie wprowadzanych wartości,
  • łatwa integracja – dobry program online do faktur VAT daje użytkownikom możliwość zintegrowania go z pozostałymi systemami, które są wykorzystywane w firmie,
  • rozbudowane analizy i raporty – samo wystawienie faktury to tylko przykładowa czynność, którą można odmienić dzięki wydajnemu narzędziu pozwalającemu na fiskalizację sprzedaży. Wielu użytkowników chwali je sobie przede wszystkim za łatwość, z jaką można generować przeróżne analizy oraz raporty.

Najlepiej jednak samemu wyrobić sobie zdanie na temat tego, jak działa moduł magazynowy, integracja z systemami bankowymi czy inne tego typu rzeczy. Można to zrobić na stronie, z której można pobrać program do fakturowania. Przy okazji można tu znaleźć również dane kontaktowe do przedstawiciela firmy.

Wystawianie faktur i inne przydatne funkcje

Poszczególne wersje programów do fakturowania różnią się nie tylko ceną, ale również dostępnymi opcjami. Może to mieć duże znaczenie dla rozbudowanych firm, jednak w większości przypadków nawet podstawowa wersja START w wystarcza zupełności. Jej użytkownicy mogą korzystać z list kontrahentów, ewidencji VAT, raportu sprzedaży, plików JPK, importu i eksportu danych oraz wielu innych funkcji, a w razie problemów dostępna jest pomoc techniczna. Minimalnie droższa jest wersja STANDARD, która również obsługuje generowanie plików JPK, drukowanie paragonów fiskalnych i faktury zaliczkowe, ale dodatkowo ma kilka przydatnych funkcji. Najbardziej rozbudowana jest wersja PRO.

Szczegółowe informacje o każdej z nich oraz jak wystawić fakturę można uzyskać na stronie, gdzie dostępny jest ten wyjątkowy pakiet przedsiębiorcy. Faktura VAT i obsługa dokumentów kosztowych na pewno staną się wówczas o wiele łatwiejsze.