Malowanie dachu z blachy – jakiej farby używają profesjonalne firmy?

Zarówno blachodachówki, jak i dachy z blachy wymagają regularnego czyszczenia, aby uporać się z osiadającymi zabrudzeniami. Na tym jednak nie koniec. Równie ważne jest malowanie dachu z blachy i blachodachówki, gdy elementy pokrycia zostają odsłonięte, a więc dachówki przestają spełniać swoje funkcje. Z jakich farb do malowania korzystają profesjonalne firmy?

Malowanie dachu z blachy – co trzeba wiedzieć?

Profesjonalne malowanie dachu z blachy i blachodachówki warto zlecić Grupie Biotop. Można bowiem liczyć na sprawnie i należycie zrealizowaną usługę, a także właściwie dobrane farby. Zastosowane produkty, technologie, metody malowania oraz doświadczenie i wiedza w tym temacie, którymi dysponują fachowcy z Grupy Biotop, to gwarancja idealnie zabezpieczonego pokrycia dachowego.

W przypadku dachu z blachy warto wiedzieć, że nowo nałożona warstwa farby wpływa na wydłużenie trwałości pokrycia dachowego. Ponadto dach jest lepiej chroniony przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych.

Malowanie dachu z blachodachówki – o tym warto wiedzieć!

Blachodachówka powstaje z blachy ocynkowanej. Ten materiał jest chętnie wybierany na dachy, ponieważ oznacza mniejsze koszty wykonania pokrycia niż w przypadku dachówki ceramicznej. Choć blachodachówka szybko się nagrzewa, a jej kolory z czasem mogą blaknąć, właściwie zabezpieczona wciąż odpowiada za zapewnienie funkcji ochronnych całemu budynkowi. Kluczowe jest jednak jej regularne czyszczenie, a także malowanie.

Nowa warstwa farby wydłuża trwałość dachu z blachodachówki i przywraca mu dawny blask. W przypadku tego typu pokrycia dachowego stosuje się farbę akrylową. Jej najważniejszą zaletą jest to, że pracuje ona razem z blachą, czyli rozszerza się i kurczy pod wpływem działania temperatury. Pokrycie dachowe zyskuje zatem ochronę, bo powłoka jest odporna na kruszenie. Tego typu farba ponadto zapobiega rozwojowi korozji, a wybrany kolor na długo pozostaje intensywny, jak świeżo po malowaniu.

Malowanie pokrycia dachowego – postaw na profesjonalistów!

Każdy dach wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym czyszczenia oraz malowania, gdy np. pojawią się odsłonięte fragmenty blachy lub jakiekolwiek uszkodzenia, ogniska rdzy bądź porosty. Niezbędna jest do tego właściwie dobrana farba. Znaczenie ma profesjonalnie wykonana usługa, bo brak wiedzy i doświadczenia podczas samodzielnego malowania szybko dają o sobie znać.

Postaw na profesjonalistów! Skorzystaj z usług fachowców z Grupy Biotop i ciesz się należycie zabezpieczonym dachem oraz jego odświeżonym wyglądem.