Awaria akumulatora w Warszawie – co robić w takiej sytuacji?

Sprawny samochód jest niezbędny do codziennego funkcjonowania. Warto zatem pamiętać o regularnych przeglądach i nie zwlekać z naprawą nawet drobnych usterek. Nie wszystko da się jednak przewidzieć; sytuacje na drodze potrafią zaskoczyć każdego kierowcę. Zupełnie niespodziewanie i w najmniej odpowiednich momentach mogą się pojawić problemy z akumulatorem. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej wezwać pogotowie akumulatorowe.

Pogotowie akumulatorowe – Warszawa

Każdy kierowca powinien mieć w telefonie numer na Pogotowie akumulatorowe w Warszawie. Gdy akumulator nagle przestanie działać, to masz ograniczone pole manewru. Trudno samodzielnie zaradzić takiej sytuacje. Najlepiej zaoszczędzić sobie nerwów i wezwać specjalistów od akumulatorów.

Pogotowie przyjedzie w wyznaczone przez Ciebie miejsce, a następnie dobierze i zamontuje nowy akumulator. Co za tym idzie – nie musisz wzywać lawety i kluczyć po mieście w poszukiwaniu sklepów z akumulatorami. Pamiętaj, że pogotowie możesz wezwać także w niedzielę i święta, na terenie całej Warszawy.

Wymiana akumulatora przez pogotowie akumulatorowe

Pogotowie akumulatorowe świadczy szereg usług, związanych z akumulatorami. Są to przede wszystkim:

  • Sprzedaż akumulatorów z usługą dostawy i wymiany u klienta (w Warszawie);
  • Pomoc w awaryjnym uruchomieniu samochodu;
  • Ładowanie akumulatorów samochodowych z opcją otrzymania akumulatora zastępczego;
  • Doradztwo w wyborze odpowiedniego akumulatora.

Serwis akumulatorowy dysponuje najwyższej jakości częściami; akumulatory są fabrycznie nowe i posiadają 24-miesieczną gwarancje. Ponadto pogotowie dostarcza akumulatory do wszystkich marek samochodów. Są to akumulatory kwasowe, ale także akumulatory EFB i AGM, przeznaczone do samochodów z systemem start-stop.

Ładowanie akumulatora

Akumulator wymaga ładowania przynajmniej dwa razy w roku. Oczywiście można to zrobić we własnym zakresie. Trzeba to jednak robić w odpowiednim pomieszczeniu i zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Jeśli nie chcesz samodzielnie ładować akumulatora, to możesz skorzystać z usługi ładowania w serwisie akumulatorowym. Pogotowie akumulatorowe przyjedzie, wymontuje i naładuje akumulator w Warszawie i okolicy.

Jak działa pogotowie akumulatorowe?

Pogotowie akumulatorowe działa w określonych godzinach: od poniedziałku do niedzieli włącznie. Serwis nie jest czynny 24h, jednak w sytuacjach awaryjnych można liczyć na pomoc (na przykład święta).

Pogotowie akumulatorowe przyjeżdża pod wskazany adres. Na miejscu sprawdzany jest stan techniczny starego akumulatora, a następnie mechanik dopasowuje akumulator do auta klienta. Nowy akumulator jest montowany u klienta. Na koniec sprawdza się napięcie ładowania alternatora w samochodzie.

Zużyty akumulator jest natomiast zabierany przez mechanika; należy go zdać. Mówią o tym przepisy, konkretnie: Art.21 Ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz opłacie produktowej i depozytowej, Dziennik ustaw 63 poz. 639 z dn. 11.05.2001r.