Co warto wiedzieć o kafeteryjnym systemie wynagradzania?

Współcześnie pracodawcy oferują różnorodne systemy wynagradzania. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, na czym polegają karty przedpłacone, i co warto wiedzieć o kafeteryjnym systemie wynagrodzeń, koniecznie zapoznaj się z informacjami zawartymi w poniższym artykule!

Na czym polega kafeteryjny system wynagradzania?

Jakie zalety ma kafeteryjny system wynagrodzeń?

Znajdź swój sposób wynagradzania wartościowych pracowników

Na czym polega kafeteryjny system wynagradzania?

Ujmując to najbardziej obrazowo, kafeteryjne systemy wynagrodzeń to nic innego jak pozapłacowe systemy wynagradzania. Część firm może stosować mieszany układ wynagradzania, czyli np. wypłacać częściowo wynagrodzenie, a jego pozostałą część przeznaczać np. na dofinansowanie wakacji, vouchery przedpłacone czy inne ustalone z pracodawcą benefity. Mowa tutaj np. o voucherach do galerii handlowych, na usługi fryzjerskie, czy do restauracji.

Można też wykorzystać ten kafeteryjny system wynagradzania jako uhonorowanie wartościowych pracowników.

Jakie zalety ma kafeteryjny system wynagrodzeń?

Warto zastanowić się nad tym, czy za wprowadzeniem identycznych świadczeń pozapłacowych przemawia więcej korzyści niż minusów. Należy bowiem wziąć pod uwagę, czy wszyscy pracownicy mogą mieć takie same oczekiwania względem takiego systemu. Niektóre osoby mogą być bowiem bardziej zainteresowane takimi benefitami jak np. prywatna opieka medyczna na preferencyjnych warunkach, a dla personelu zbliżającego się do wieku emerytalnego ciekawsze mogą być pracownicze programy emerytalne.

Znajdź swój sposób wynagradzania wartościowych pracowników

Jeżeli zależy Ci na ty, aby zachować pozytywny wizerunek pracodawcy, a przede wszystkim – wynagrodzić zasłużony personel. Takie karty przedpłacone i vouchery można potraktować jako motywację do dalszej pracy. Wpływ kafeteryjnego systemu wynagrodzeń na osiąganie większego zaangażowania pracowników może być naprawdę widoczny! Elastyczność w zakresie dostosowanie takiego systemu do potrzeb organizacji to kolejny dowód przemawiający za tym, aby skorzystać z tej możliwości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie znajdź zaufaną firmę, która specjalizuje się w realizowaniu takich usług. Określ swoje potrzeby, wskaż ile osób i na jakich stanowiskach będziesz chciał wynagrodzić. Dzięki takiej przemyślanej strategii znalezienie optymalnego rozwiązania na pewno przyjdzie o wiele prościej i będzie miało szansę sprawdzić się w przypadku Twojej załogi. Wykorzystaj dostępne możliwości i przekonaj się, że warto przetestować prezentowany system!