Czy warto skorzystać z usług prawnika w sprawie rozwodu?

Statystyki nie napawają optymizmem. Otóż ponad 35 małżeństw na 100 kończy się rozwodem. Według danych GUS każdego roku rośnie liczba rozwodów. Np. w 2021 r. było ich ponad 30 tys., o prawie 20% więcej niż w roku poprzednim. Czy warto wynająć prawnika, biorąc rozwód?

Czy warto wynająć adwokata biorąc rozwód?

W idealnym świecie osoby biorące rozwód porozumiałyby się bez konieczności mediacji czy wynajmowania adwokata. Jednak prawda jest taka, że wiele małżeństw kończy się z powodu zdrady i niestety w takim przypadku naprawdę trudno porozumieć się, przez co wynajęcie adwokata rozwodowego jest wręcz zalecane. Warto zapoznać się z informacjami na stronie: mediana.sos.pl. Pomoc adwokata szczególnie polecana jest jeżeli chcecie starać się o rozwód z orzeczeniem o winie. W takim przypadku specjaliści rozwodowi pomogą zebrać dowody, ale też będą Was reprezentować w sądzie. Dzięki temu zaoszczędzicie sporo nerwów i rzeczywiście będziecie mogli skupić się na budowaniu nowego życia.

Kiedy warto wynająć prawnika rozwodowego?

Rozwód jest stresujący. Najlepiej jeżeli małżonkowie potrafią się porozumieć i zależy im, by rozwód odbył się w dobrej atmosferze. Jednak rzadko tak się zdarza, dlatego warto wynająć adwokata, dzięki któremu rozwód odbędzie się w profesjonalnej atmosferze. Ograniczycie też stres i zaoszczędzicie sporo czasu. Jeżeli staracie się o rozwód z orzeczeniem o winie musicie wiedzieć, że w takim przypadku możecie starać się również o alimenty. Oczywiście adwokat może reprezentować Was także w sprawie o podział majątku. Może zorganizować również mediacje, które pozwolą Wam dojść do porozumienia i jeszcze szybciej zakończyć sprawę rozwodową.

Zalety wynajęcia adwokata od rozwodów

Adwokat może was reprezentować przed sądem i to zarówno w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie, jak i zwykłego rozwodu. Dodatkowo pomoże zebrać dowody, ale też sprawdzi, czy będą one akceptowane przez sąd. Nie musicie wtedy obawiać się, że któryś z nich zostanie odrzucony, a Wy przez to stracicie możliwość otrzymania alimentów na siebie. Jeżeli macie małoletnie dzieci, to adwokat pomoże również w uzyskaniu alimentów na nie. Wbrew pozorom usługi prawnicze nie są bardzo drogie, ale jednak pozwalają szybciej zakończyć małżeństwo. Dobry adwokat przygotuje Was również do zeznań w sądzie.