Jak i gdzie kupić akcesoria motocyklowe? To warto wiedzieć

Motocykl to nie tylko maszyna. Dla wielu motocyklistów to przede wszystkim styl życia i prawdziwa pasja. Dla podróżujących na dwóch kółkach priorytetem zawsze powinno być jednak bezpieczeństwo.

Z tego względu warto wybierać części i akcesoria, co do których mamy pewność, że nie zawiodą nas w ekstremalnych sytuacjach. Wśród nich największe znaczenie ma oczywiście kask, chociaż ochrona w razie upadku uzależniona jest również od akcesoriów takich jak spodnie, kurtka czy rękawice. Warto również zadbać o bezpieczeństwo naszego jednośladu, dokupując dodatki takie jak crashpady, które zapobiegną uszkodzeniom w razie wypadku lub przynajmniej zminimalizują ich skutki. W nowym artykule wyjaśniamy, jakie akcesoria należy dokupić, by cieszyć się bezpieczną jazdą motocyklem i gdzie warto wybrać się na zakupy.

Sklep motocyklowy Lublin – wszystko, czego potrzebujesz do swojego motocykla

Najważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem wysokiej jakości kasku motocyklowego jest oczywiście ochrona głowy. Głowa jest najbardziej narażonym obszarem ciała podczas wypadków motocyklowych, a jej urazy prowadzić do trwałych uszkodzeń mózgu lub śmierci motocyklisty. Kask zapewnia barierę ochronną przed urazami głowy, redukując ryzyko poważnych obrażeń lub śmierci w przypadku wypadku. Dzięki specjalnej konstrukcji kasku absorbującej energię uderzenia, możliwe jest ponadto zmniejszenie siły działającej na głowę podczas wypadku i zapobiegnięcie złamaniom kości twarzy, kręgosłupa szyjnego oraz urazom mózgu.

Kask motocyklowy może też pomóc w zwiększenia widoczności. Wiele kasków jest wyposażonych w elementy odblaskowe lub wizjery zapobiegające oślepieniu, dzięki czemu motocyklista jest łatwiej zauważalny dla innych użytkowników drogi.

Salon dla miłośników motocykli w Lublinie. Znajdziesz tu produkty najlepszych marek

Jak już wspomnieliśmy, z punktu widzenia bezpieczeństwa motocyklisty największe znaczenie ma dobór odpowiedniego kasku. Przy jego wyborze pod uwagę warto wziąć przede wszystkim następujące czynniki:

  • bezpieczeństwo rozumiane jako zdolność do ochrony głowy w przypadku wypadku. Kask powinien posiadać homologację potwierdzającą, że przeszedł odpowiednie testy bezpieczeństwa. Najpopularniejszą normą jest ECE 22.05, ale zagraniczne produkty mogą podlegać innym – np. DOT w Stanach Zjednoczonych;
  • komfort – wybierając kask, uwagę powinniście zwrócić także na jego wygodę. Kask nie może uciskać głowy, a przy tym nie powinien być zbyt luźny. Dobrze dopasowany kask zapewnia komfort podczas długich podróży i pełną ochronę w razie kolizji;
  • wentylacja – ma duże znaczenie podczas jazdy w gorące dni. Kask powinien być wyposażony w system wentylacji, który zapewni odpowiedni przepływ powietrza, zapobiegając przegrzewaniu i poceniu;
  • waga – ciężki kask może przyczyniać się do męczenia podczas długich tras. Dlatego warto wybierać lekkie kaski, które nie obciążają zbytnio szyi i głowy.

Szukasz moto części i akcesoriów? W naszym salonie prowadzimy sprzedaż najlepszych produktów

Jak wspomnieliśmy, oprócz kasku, powinniście wyposażyć się także w inne akcesoria, które zwiększą wasze bezpieczeństwo na drodze. Najważniejsze z nich to z całą pewnością:

  • kurtka i spodnie ochronne – powinny być wykonane z materiałów o wysokiej wytrzymałości, takich jak skóra lub cordura, mogą zapewnić dodatkową ochronę w przypadku wypadku i zapobiegną otarciom skóry;
  • rękawice motocyklowe – chronią dłonie przed urazami podczas upadku, a także zapewniają lepszy chwyt na manetkach;
  • buty motocyklowe – powinny zapewniać stabilność stopy oraz ochronę kostek i palców w przypadku wypadku;
  • kamizelka odblaskowa – zwiększa waszą widoczność na drodze, co ma duże znaczenie, jeśli zdarza się wam podróżować w warunkach słabej widoczności.

Spodnie, rękawiczki, kaski i inne akcesoria stworzone z myślą najbardziej wymagających bikerach

Jeśli jesteście z Lublina lub okolic i szukacie miejsca, w którym moglibyście kupić wysokiej jakości akcesoria, koniecznie sprawdźcie ofertę przygotowaną przez sklep Inter Motors Lublin. Znajdziecie tu szeroki wybór produktów – od odzieży i kasków motocyklowych po akcesoria takie jak pokrowce i zabezpieczenia antykradzieżowe. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych producentów – np. ALPINESTARS, SPYKE, IXON, ADRENALINE, OXFORD WEAR, SMK, ISPIDO, SHOEI czy X-LITE.

Sklep znajduje się przy Cisowej 11 w Lublinie i jest otwarty od 10:00 do 18:00 w dni powszednie oraz od 10:00 do 15:00 w soboty. Więcej informacji o lokalizacji i ofercie możecie znaleźć na https://www.intermotors.pl/sklep/mlu-sklep-motocyklowy-inter-motors-lublin.

Poniedziałek – sobota – zapraszamy klientów zainteresowanych między innymi kaskami

Wybór kasku motocyklowego i innych akcesoriów ma ogromny wpływ na wasze bezpieczeństwo na drodze. Kask motocyklowy powinien być nie tylko bezpieczny, ale także wygodny i dobrze wentylowany. Warto pamiętać również o innych akcesoriach, takich jak kurtka ochronna, rękawice, buty i kamizelka odblaskowa. Nie zapominajcie o stylowym wyglądzie, ale to ochrona w razie wypadku i zapobieganie kolizjom powinny być waszym priorytetem.