Ciekawe pomysły na świąteczne prezenty!

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia i konieczność wybrania prezentów dla bliskich stawiają wiele osób w obliczu sporego dylematu. Dobry prezent powinien być efektowny, funkcjonalny albo zapewniać obdarowanemu rozrywkę. Jakie opcję warto rozważyć, biorąc pod uwagę te wytyczne? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

Głośne premiery książkowe

W ostatnich miesiącach swoje premiery miało kilka książek, które z pewnością zaspokoją potrzeby moli książkowych, wytrawnych miłośników literatury czy też fanów historii. „Chłopki” Joanny Kuciel-Frydryszak to fascynująca historia polskich chłopek i jednocześnie pełna detali podróż do przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Losy kobiet mieszkających na wsi przedstawione w publikacji zadziwiają nawet tych, którym wydawało się, że wiedzieli na ten temat wszystko. Ponadto ich historia przedstawiona jest w niezwykle interesujący sposób.

„Kulisy PiS” Kamila Dziubki to z kolei ciekawa propozycja dla osób zainteresowanych polską polityką. W książce znajdują się zapisy rozmów z najważniejszymi politykami partii, które rzucają nowe światło na politykę polską ostatnich lat. Z kolei miłośnicy pełnych emocji kryminałów na pewno docenią najnowszą książkę Nory Roberts pod tytułem „W samo południe”, która opowiada o perypetiach policyjnej negocjatorki.

Kalendarze na 2024 rok

Świetnym pomysłem na prezent jest też kalendarz 2024. W stacjonarnych i internetowych księgarniach nie brakuje w tym zakresie propozycji, które są w stanie sprostać najbardziej indywidualnym oczekiwaniom. Kalendarze „Przekroju” czy kultowe już kalendarze z „Kota Simona” świetnie sprawdzą się w przypadku osób ceniących poczucie humoru i szukających nie tylko kalendarzy z dużą ilością miejsca na notatki, ale również z komicznymi wstawkami.

Dobrym wyborem dla osoby ceniącej wewnętrzny rozwój będzie jeden z wielu kalendarzy, w który znajdują się inspirujące cytaty, aforyzmy czy wskazówki na różne tematy. Jeśli zaś prezent zostanie wręczony osobie ceniącej prostotę i minimalizm, warto postawić na jeden z klasycznych kalendarzy książkowych w skórzanej oprawie.

Gry dla całej rodziny

Gry planszowe i towarzyskie przeżywają w ostatnich latach prawdziwy renesans. Są nie tylko wspaniałym dodatkiem podczas rodzinnych popołudni, ale i wielkim hitem podczas domówek ze znajomymi. Gra karciana „Latające Burrito” rozrusza każdą imprezę i zapewni wszystkim uczestnikom mnóstwo zabawy. Z kolei szalenie popularny „Dixit” rozwija wyobraźnię, inspiruje i zachwyca możliwościami skojarzeniowymi, jakie dają surrealistyczne ilustracje.