CRIDO wskazuje 10 kluczowych reform podatkowych, które powinien zastosować nowy rząd: wytyczne skierowane do Tuska i innych liderów koalicji

Aktualna koalicja polityczna, zdecydowanie zapewnia obywateli i przede wszystkim przedsiębiorców o swoim zrozumieniu dla potrzeby przeprowadzenia zmian w systemie podatkowym oraz ustabilizowania prawa, co jest kluczowe dla dynamiki rozwoju biznesu. Doradcy z CRIDO postanowili przypomnieć o tym, jak ważne są te zmiany, przygotowując zestawienie najważniejszych postulatów, które powinien wprowadzić nowy rząd. Wśród adresatów tych porad znaleźli się czołowi politycy koalicyjni – Donald Tusk, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty.

Fachowcy od podatków z CRIDO od dłuższego czasu zdają sobie sprawę z konieczności między innymi restrukturyzacji ulg podatkowych, uproszczenia czynników mających wpływ na wybór stawki ryczałtowej oraz skrócenia czasu trwania postępowań podatkowych.

Reagując na potrzeby firm i dynamicznie zmieniający się krajobraz biznesowy, analitycy CRIDO opracowali dwa warianty swojego raportu. „Raport, który przygotowaliśmy dla nowego rządu, jest dostępny w dwóch wersjach: zawierającej strategiczne postulaty, które powinny zostać zrealizowane jako pierwsze, oraz drugiej, obejmującej propozycje mogące zostać wprowadzone stopniowo przez kolejne lata. Oczywiście obie są ważne dla rozwoju biznesu i gospodarki” – wyjaśnia dr Roman Namysłowski, partner zarządzający usługami doradztwa podatkowego w CRIDO.