Stoły industrialne – modele do małych i sporych salonów

Wykorzystanie metalu, betonu, surowych elementów i odsłoniętej konstrukcji to charakterystyczne cechy industrialnego wystroju wnętrz. Taki styl największe wrażenie robi wykorzystany w pokoju dziennym. Industrial to nie tylko surowe dodatki, ale też piękne i imponujące meble. Największe możliwości daje wybór stołu do salonu, który nada klimat całemu wnętrzu.

Żywa definicja stylu industrialnego

Wyróżniającą cechą stołów industrialnych są surowe materiały, takie jak metal, beton i drewno. Blaty wykonane z grubych drewnianych desek lub surowego betonu nadają meblom solidności, podkreślając ich nieprzetworzony charakter. Konstrukcje stołów często oparte są na metalowych ramach, które dodają im industrialnego wyrazu. Tak właśnie prezentuje się stół okrągły rozkładany z metalową obręczą Eden, o wzmocnionej aż o 5 cm grubości podstawie blatu. Oprócz aranżacji w stylu loft posiada jeszcze jedną niepodważalną zaletę – w każdej chwili można go rozłożyć, tworząc dość miejsca do wspólnego biesiadowania z rodziną lub przyjaciółmi. Naturalnie wybarwione płyty laminowe w zestawieniu z masywnymi czarnymi nogami umożliwią aranżację dowolnej jadalni w zakątek w stylu industrialnym.

 Nowoczesne stoły industrialne

Stoły industrialne świetnie współgrają z różnymi stylami aranżacji. Ich surowość doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnym minimalizmem, jak i rustykalnym urokiem. Kombinacja metalu i drewna nadaje meblom industrialnym niepowtarzalnego charakteru, który przyciąga uwagę, jednocześnie zachowując elegancję. Takie połączenie znajdziesz na przykład w rozkładanym modelu Pam, o długości od 160 do 260 cm. To naprawdę spory mebel, który przy swoich wielkich rozmiarach sprawia zdumiewająco lekkie wrażenie. Dodatkowo, stoły Pam uważane są za jedne z najbardziej praktycznych – z niezawodnymi prowadnicami i dwiema wkładkami powiększającymi powierzchnię blatu.

Meble stylowe i pełne charakteru

Stoły industrialne to nie tylko meble, ale również wyrazisty sposób wyrażenia swojego stylu. Surowość, funkcjonalność i unikalny design sprawiają, że są one coraz częściej wybierane do salonów, gdzie stają się centralnym elementem przestrzeni. Dzięki nim można stworzyć wnętrze, które emanuje charakterem i jednocześnie spełnia praktyczne potrzeby codziennego życia. Pokój dzienny to często centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, które zasługuje na niezwykłą oprawę. Styl industrialny w najlepszym wydaniu przedstawia dębowy stół Lisi S-13. To model o blacie z litego drewna dębowego, pociągniętego jedynie bezbarwnym olejem. Taka ochrona pozwala cieszyć oczy naturalnymi odbarwieniami i słojami drewna. Stół drewniany wspiera się na 4 solidnych, ale lekkich w wyrazie metalowych nogach. To stoły, które możesz dostosować do indywidualnych potrzeb, zmieniając długość za pomocą dwóch osobnych wkładek.

Małe stoły loftowe

Stół loftowy powinien wpasować się w nawet małą przestrzeń, nie sprawiając wrażenia ciężkości. To dlatego stoły w stylu loftowym królują w aranżacji wnętrz kawalerek oraz niewielkich mieszkań. W ofercie https://meblini.pl/pl/c/Stoly-do-salonu/198 znajdziesz zgrabne i kompaktowe stoły loftowe, zaprojektowane z myślą o otwartych pokojach dziennych. Będzie to m.in. stół rozkładany Astro 100-176 cm lub 120-196 cm. Okrągły blat nie zabiera więcej przestrzeni, niż jest to absolutnie niezbędne. Ciekawie wygięte w esowaty kształt nóżki nadają temu niewielkiemu meblowi artystycznego rysu. Producent zadbał także o to, by zachować wygląd i przytulność drewna – to właśnie ono stanowi o stylu industrialnym.