Czy reklama w formie fizycznej ma jeszcze sens bycia?

W ostatnich latach wiele różnorodnych aspektów naszego życia przeniosło się do Internetu. Obecnie jest to nie tylko miejsce gdzie szukamy różnych informacji i wiadomości. Co więcej, ta pierwotna funkcja Internetu zeszła na dalszy plan. W dzisiejszych czasach przez Internet robimy zakupy, korzystamy z różnych usług i wydarzeń. Wszystko to sprawia, że wiele firm przenosi swoją działalność właśnie do Internetu. Jeśli prowadzisz własną firmę być może również tak zrobiłeś. Poza tym, niejeden przedsiębiorca zastanawia się czy lepiej zainwestować jedynie w reklamę w Internecie i wypromować się w sieci, czy też reklama w formie fizycznej ma ciągle jeszcze jakąś wartość. Jest to bardzo ciekawe zagadnienie, któremu warto się przyjrzeć z bliska.

Czy reklama internetowa wyparła reklamę fizyczną

Na początek trzeba przyznać, że reklama internetowa jest niezwykle skuteczna, jeśli tylko dobrze ją przemyślimy. Musimy też włożyć w nią sporo środków, jeśli chcemy, aby przyniosła ona oczekiwany efekt. Co jednak z reklamą fizyczną w postaci chociażby ulotek rozdawanych przechodniom, czy zostawianych w skrzynkach na klatkach schodowych? Albo bilbordów w dobrych, często uczęszczanych punktach? Chociaż wydaje się, że tego rodzaju forma reklamy nieco straciła na znaczeniu, to tak naprawdę trafia ciągle jeszcze do sporej grupy osób. Coś co możemy namacalnie zobaczyć, przyciąga naszą uwagę i choć wiele osób wyrzuci ulotkę, którą otrzyma, to niektórzy zwrócą na nią uwagę.

Do kogo chcemy dotrzeć

Ważne jest też określenie do jakiej grupy docelowej chcemy dotrzeć. Jeśli chodzi o osoby młode, trzeba przyznać, że zazwyczaj szukają one tego czego potrzebują w Internecie. W ich przypadku bardziej sprawdzi się reklama internetowa. Co jednak w sytuacji, kiedy naszą grupą docelową są osoby starsze? Załóżmy, że produkujemy specjalistyczny sprzęt, który ma takim osobom ułatwić codzienne funkcjonowanie. W takim przypadku dużo bardziej skuteczna będzie reklama fizyczna, gdyż osoby w tym przedziale wiekowym rzadko korzystają z Internetu lub wcale tego nie robią. Jak więc widać, reklama fizyczna nie wyszła jeszcze obiegu i może się bardzo dobrze sprawdzić w określonych przypadkach. Warto z niej korzystać, jeśli stwierdzimy, że w ten sposób dotrzemy do docelowej grupy naszych potencjalnych klientów.