Gminy mają szansę na dofinansowanie reformy planistycznej z puli 868 mln zł

28 marca to data, od której gminy będą mogły składać wnioski w ramach programu służącego do opracowywania generalnych planów i innych działań powiązanych z reformą planowania przestrzennego oraz zagospodarowania terenu. Ogółem, na ten cel przydzielono prawie 868 milionów złotych.

Nabór wniosków będzie przeprowadzany z funduszy pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Wszystko to w ramach inwestycji oznaczonej numerem A1.3.1, która obejmuje działania w sferze wprowadzenia reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego na poziomie gminnym. Celem jest stworzenie i uchwalenie ogólnego planu gminy, gminnego programu rewitalizacji, a także lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego.

Pierwsze informacje na temat konkursu dla gmin zapewne Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które sugerowało start naboru wniosków pod koniec lutego. Niemniej jednak, termin ten został nieco przesunięty. Ministerstwo zapowiedziało, że proces naboru wniosków dla gmin rozpocznie się 28 marca, lecz oficjalne ogłoszenie w tej sprawie nadal nie zostało opublikowane.