Jak stworzyć dobre CV

CV to podstawowy dokument niezbędny w procesie poszukiwania pracy. To właśnie od niego zależy czy nasza kandydatura w ogóle zostanie rozpatrzona. Dlatego tak ważne jest umiejętne przygotowanie wspomnianego dokumentu. Nie każdy wie jednak jak to zrobić – jak przygotować CV, które faktycznie przyciągnie uwagę naszego potencjalnego pracodawcy. Przyjrzyjmy się więc kilku czynnikom, które mogą nam pomóc przygotować profesjonalne curriculum vitae.

Co zawrzeć w CV

Na początek musimy zastanowić się co powinniśmy zawrzeć w swoim CV, tak aby było ono wiarygodnym dokumentem wzbudzającym zainteresowanie. Najważniejsze jest oczywiście nasze doświadczenie, gdyż to właśnie na nie zwracają uwagę pracodawcy. Warto uwzględnić szczególnie te stanowiska, na których pełniliśmy obowiązki podobne do tych, które oczekiwane są na stanowisku, na które aplikujemy. Jeśli jest to bardziej profesjonalne stanowisko raczej zaleca się unikanie wspominania w CV o doświadczeniu zupełnie niezwiązanym z pracą, którą chcemy podjąć. Zależy to jednak od wielu czynników. Poza tym, w CV należy umieścić informację o wykształceniu, a także o zainteresowaniach. Te ostatnie mogą powiedzieć wiele na nasz temat, warto więc dobrze przemyśleć co chcemy tam umieścić. Dobrym pomysłem jest również stworzenie sekcji z certyfikatami bądź ukończonymi kursami. Oczywiście, wszystko musi być zgodne z prawdą.

Jak powinno wyglądać CV

Nasze CV powinno być przede wszystkim czyste i schludne. Absolutnie nie możemy pozwolić sobie na to, aby było pomięte, czy zabrudzone, gdyż to automatycznie dyskwalifikuje naszą kandydaturę.  Ogólnie rzecz biorąc, CV powinno być utrzymane w eleganckim stylu, jednak zdarzają się wyjątki. Chodzi tutaj głównie o stanowiska związane ze sztuką, czy też innymi dziedzinami artystycznymi. W takim wypadku możemy pokusić się o kreatywne CV, które nie będzie miało standardowej formy, a raczej przedstawi nas w nieco innym świetle. Przykłady takiego CV na pewno bez problemu znajdziemy w Internecie.