Krzesło biurowe i biurko – stwórz idealny zestaw dla swojego dziecka

Biurko i dobrze dopasowane krzesło to niezbędny element wyposażenia pokoju dziecięcego. To zestaw, który dzieci uczy przyjmowania odpowiedniej pozycji w czasie nauki, a tym samym zmniejsza ryzyko powstania wad kręgosłupa. Jakie krzesło dziecięce wybrać? Na co zwrócić największą uwagę?

Krzesła biurowe dla dzieci – jakie powinno być?

Wybór odpowiedniego krzesła do biurka dla dzieci jest bardzo ważny. Dzieci i młodzież wiele godzin spędza przy biurku – uczą się, czytają, grają w gry komputerowe. W szkole niestety nie mają dobrze dobranych krzeseł, dlatego, aby ograniczyć negatywny wpływ długiego siedzenia, trzeba zadbać o odpowiednie biurko i krzesło obrotowe w domu. Meble powinny kształtować prawidłową postawę, która ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Bóle i zwyrodnienia kręgosłupa są dziś chorobą cywilizacyjną, a dzięki odpowiednim meblom można zmniejszyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Wybierając krzesła biurowe dla dzieci, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Biurka dziecięce oraz krzesła biurowe dla dzieci powinny być dopasowane do wzrostu, wieku i wagi pociechy. Ważne jest ergonomiczne, regulowane w wielu zakresach siedzisko i oparcie, które gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa. Przydadzą się również podłokietniki, które zapewniają właściwe podparcie dla całego barku, a także ograniczają bóle i przykurcze mięśni. Dla dzieci ważna jest estetyka i nowoczesny design. Młodszym dzieciom spodobają się krzesła tapicerowane tkaniną w ulubione zwierzątka czy postacie z bajek, nastolatki zapewne wybiorą krzesła jednolite, w ulubionych barwach, dopasowane do stylistyki pokoju.

Krzesła obrotowe dla dzieci – komfort i swoboda

Dzieci bardzo lubią krzesła obrotowe, które umożliwiają wygodne odrabianie lekcji, naukę, a także spędzanie czasu przy biurku przy swoich ulubionych czynnościach. Dostępne w sklepach krzesła obrotowe zazwyczaj mają możliwość regulacji siedziska i oparcia, a nie tylko wysokości samego krzesła, dzięki temu rosną razem z dzieckiem. Dodatkową zaletą są podłokietniki, które umożliwiają wygodne ułożenie rąk. Warto również zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt, który zadba o plecy najmłodszych. Dobry fotel biurowy musi być również dobrze dopasowany do biurka, którego szerokość i wysokość, powinna pozwolić przyjąć właściwą pozycję w czasie siedzenia. Warto zwrócić uwagę na kółka, które powinny być wyposażone w mechanizm bezpieczeństwa. Dzięki temu dziecko może czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji. Kółka są dużym ułatwieniem, gdyż umożliwiają swobodne poruszanie się przy dużym biurku, a także komfortowe przestawieniem krzesła do stołu lub w inne miejsce. Ważnym elementem jest materiał, z którego zostały wykonane. Fotele obrotowe powinny być trwałe, solidne, a także łatwe do czyszczenia. Warto pozwolić dzieciom wziąć udział w wyborze mebli. Najmłodsi mają swoje upodobania, które warto uszanować, dzięki temu dzieci będą z przyjemnością spędzać czas na ulubionym fotelu.

Biurka dziecięce – jakie wybrać?

Biurka dla dzieci są tak samo istotne, jak krzesła biurowe. Muszą być dopasowane do wieku, wzrostu, a także potrzeb pociech. Wysokość biurka powinna być tak dobrana, aby wymuszała prawidłową postawę tzn. proste plecy, ręce swobodnie oparte na blacie, a stopy na podłodze lub podnóżku. W sklepach dostępne są regulowane biurka dla dzieci, które można użytkować przez kilka lat. Ważne są również wymiary blatu. Biurka dla dzieci nie powinno być mniejsze niż 80 x 120 cm. Taki rozmiar pozwoli na wygodne rozłożenie książek i zeszytów, a także swobodne rysowanie czy korzystanie z komputera. W zależności od rozmiarów i układu pokoju można wybrać biurko prostokątne lub narożne. Oczywiście ważny jest również wygląd mebli. Powinny być dopasowane do wystroju pokoju, a także gustu najmłodszych.

Idealny fotel i biurko dla dziecka można znaleźć na stronie empik.com. W ofercie sklepu są różnego rodzaju biurka i krzesła biurowe, które można dopasować do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dzięki filtrom znalezienie odpowiedniego fotela obrotowego i biurka dla dziecka będzie szybkie i bezproblemowe. Sklep oferuje szeroki wybór produktów, a także szybką realizację zamówień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.