Wirtualne biuro – kto może skorzystać?

Zakładając firmę, każdy przedsiębiorca musi podać jej dokładną siedzibę. Nie każdy początkujący przedsiębiorca chce mieszać życie prywatne z zawodowym, tak więc rejestracja firmy w miejscu zamieszkania nie wchodzi w grę. Poza tym istnieją zawody, w których może zachodzić konieczność ciągłej zmiany miejsca pobytu. Idealnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji wirtualne biuro.

Wirtualne biuro – czym jest?

Wirtualne biuro to miejsce, w którym każdy przedsiębiorca może zarejestrować swoją firmę. Takie usługi dostępne są zazwyczaj w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Najczęstszymi odbiorcami są podróżujący przedsiębiorcy oraz freelancerzy (Copywriterzy, Graficy, Specjaliści ds. Social Media itd.)

Zadaniem wirtualnych biur jest udostępnienie adresu firmie, a także cały wachlarz innych usług. Na życzenie klienta w każdej chwili dostępne są sale konferencyjne oraz sale do spotkań biznesowych. Należy zaznaczyć, że pod jednym adresem może być zarejestrowanych wiele firm – jest to całkowicie legalne i zgodne z prawem. Oprócz standardowych usług wirtualne biuro oferuje także:

  • Odbiór i obsługę korespondencji,
  • Odbiór i obsługę skrzynki e-mail,
  • Przechowywanie dokumentów,
  • Obsługę księgową oraz prawną,
  • Indywidualny numer telefoniczny i inne.

Kiedy warto zdecydować się na obsługę wirtualnego biura?

Usługi związane z wirtualnym biurem to dobre rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który szuka prostych i ekonomicznych rozwiązań. Nie istnieje wówczas konieczność wynajmu drogich lokali w celu prowadzenia działalności. W zależności od typu usługi opłacamy jedynie miesięczną składkę w ustalonej wysokości. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest prestiżowy adres firmy (biura wirtualne zazwyczaj posiadają siedziby w bardzo dobrych lokalizacjach), atrakcyjne ceny oraz kompleksowe usługi.