Dlaczego warto rozważyć kabiny akustyczne dla swojego biura?

Praca w biurze wiąże się bardzo często z koniecznością częstego kontaktu z klientami czy kontrahentami. Jeśli firma pracuje w ramach tzw. open space i pracownicy nie posiadają wydzielonych ściankami biur, to sprawdzą się kabiny akustyczne do biura. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania.

Kabiny akustyczne dla większej efektywności Twoich pracowników i lepszej jakości obsługi

Jeżeli organizujecie konferencje dla grupy pracowników, czy chcecie omówić coś w mniejszym zespole, to kabina akustyczna świetnie zda egzamin. Dzięki temu w open space pozostali pracownicy będą mogli wypełniać swoje obowiązki, a osoby uczestniczące w spotkaniu będą się mogły na nim skupić bez rozproszeń. Warto podkreślić, że kabiny akustyczne do biura zapewniają redukcję hałasu na poziomie nawet 29 dB. Do tego mają nowoczesną konstrukcję i pasują do nowoczesnych przestrzeni biurowych. Gwarantują lepszą efektywność Twoich pracowników i lepszą jakość obsługi. Można wybrać kabiny akustyczne przeznaczone dla dwóch, czterech, a nawet siedmiu osób. Przebywanie w kabinie akustycznej może poprawić koncentrację nawet o 20%. Jednocześnie nie trzeba obawiać się dyskomfortu związanego z przebywaniem w małej zamkniętej przestrzeni, gdyż kabiny akustyczne są przeszklone, a jednocześnie posiadają dobry system wentylacji. Zatem osoby przebywające w kabinie mogą mieć kontakt wzrokowy z tymi, które pracują na open space. W kabinach akustycznych mogą odbywać się też spotkania z klientami czy kontrahentami, gdy potrzebne jest omówienie ważnych szczegółów, nie chce się zakłócać pracy innych czy też ujawniać jakichkolwiek wrażliwych czy poufnych danych.

Budka telefoniczna do biura pozwoli działać na open space bez rozproszeń

Można wybrać także budkę telefoniczną do biura. Ten element sprawdzi się w kontakcie z klientem i bezpośrednio wpływa na jakość świadczonych usług. Rozmowa telefoniczna nie jest zakłócana rozmowami w tle, a osoba po drugiej stronie słuchawki nie słyszy dodatkowych szumów, czy innych dźwięków zakłócających rozmowę, co umożliwia lepsze skupienie na jej treści. Można bez przeszkód omówić treść umowy, a także dopracować jej szczegóły przed przesłaniem wersji cyfrowej czy papierowej. Firma, która korzysta z tego rodzaju rozwiązań, jest uważana za profesjonalną i dbającą o potrzeby klientów, ale i komfort pracy pracowników.

Kabiny akustyczne i budki telefoniczne do biura zwiększą prestiż firmy

Firma, która inwestuje w kabiny akustyczne, podąża za najnowszymi trendami. Hałaśliwe środowisko w pracy powoduje nie tylko spadek efektywności, ale wpływa również na dyskomfort psychiczny. Jeżeli firmie zależy na zadowolonych pracownikach pracujących na open space i wykonujących swoje zadania rzetelnie i poprawnie, to powinna zainwestować w kabiny akustyczne i budki telefoniczne. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązania można przeciwdziałać choćby wypaleniu zawodowemu, które związane jest między innymi ze stresującą atmosferą w pracy, na którą wpływa hałas, ogólne zamieszanie i niemożność skupienia się na swoich obowiązkach. Kabiny akustyczne świetnie się sprawdzą w miejscach nienasłonecznionych. Dzięki temu zapewnią pełen komfort pracy. Światła, ale i wentylatory są obsługiwane przez czujnik ruchu. Kabiny akustyczne to systemy najwyższej jakości zwiększające prestiż każdego biura.