Ile trwa przygotowanie pozwu frankowego?

Od lat spłacasz swój kredyt frankowy, jednak coraz częściej zastanawiasz się nad złożeniem pozwu przeciwko bankowi? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, chcesz zdobyć jak najwięcej informacji odnośnie tego, jak wygląda postępowanie sądowe w sprawie związanej z kredytem walutowym i jak się do niego przygotować? Koniecznie sprawdź, ile trwa przygotowanie pozwu frankowego.

Odpowiednio przygotowany pozew frankowy zwiększa szansę na wygraną

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile trwa proces frankowy. Należy jednak mieć na uwadze, że proces to czas trwania postępowania od momentu złożenia pozwu do ogłoszenia wyroku. Nie można zapominać o fazie przygotowania pozwu, która jest kluczowa dla dalszego przebiegu postępowania.

Etap przygotowania do rozpoczęcia sprawy frankowej ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim obejmuje on wnikliwą analizę umowy kredytowej, która będzie miała wpływ na to, jaka będzie strategia podczas postępowania sądowego. To właśnie ta strategia ma wpływ na ostateczny przebieg sprawy oraz na to, jakie są szanse na wygraną.

Niezwykle istotne jest też samo przygotowanie pozwu. Liczy się przede wszystkim zadbanie o to, aby spełnione zostały wszystkie wymogi formalne, a także to, by pozew został prawidłowo sformułowany. Oczywiście ważna jest też przedstawiona w pozwie argumentacja – to właśnie ona będzie dla sądu najważniejsza.

Więcej o kredytach frankowych przeczytasz tutaj: frankowy-kredyt.pl.

Ile trwa przygotowanie pozwu frankowego?

Osoby, które zdecydowały się na złożenie pozwu przeciwko bankowi, bardzo często z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie postępowania sądowego. Nic w tym dziwnego – po latach spłacania rat kredytu CHF perspektywa unieważnienia umowy kredytowej jest bardzo kusząca. Właśnie dlatego większość frankowiczów zastanawia się, ile trwa przygotowanie pozwu frankowego.

Wiele zależy tutaj od sposobu, w jaki działa wybrana kancelaria. Najczęściej jednak analiza umowy kredytowej, opracowanie skutecznej strategii i przygotowanie pozwu frankowego zajmuje kilka tygodni.

Należy mieć na względzie, że prawnicy, którzy mają dużą wiedzę i doświadczenie w sprawach frankowych, będą działać bardzo sprawnie – choć jednocześnie zainteresowani ich usługami również będzie duże. Z pewnością jednak warto zaczekać o kilka tygodni dłużej, ale mieć pewność, że wybrana kancelaria w profesjonalny sposób poprowadzi Cię prosto do wygranej.

Sprawdź tutaj, czym dokładnie zajmuje się kancelaria frankowa.

Warto jak najszybciej zdecydować się na pozew frankowy

Liczba pozwów frankowych, które wpływają do polskich sądów, rośnie z roku na rok. W 2022 roku było to aż 60 tys. – a ponad 97 proc. tych spraw zakończyło się wygraną kredytobiorców. W związku z tym nie warto zbyt długo czekać ze złożeniem pozwu. Tym bardziej że samo przygotowanie pozwu frankowego również może potrwać – nawet kilka tygodni. Z pewnością zależy Ci na tym, aby Twój kredyt frankowy został jak najszybciej unieważniony. Dzięki temu odzyskasz poczucie finansowego bezpieczeństwa, a comiesięczne raty staną się tylko wspomnieniem. A zatem nie warto czekać – jak najszybciej przystąp do działania, a już niebawem Twój pozew frankowy trafi do sądu.

Jak napisać pozew o kredyt we frankach? Przeczytaj ten artykuł: https://nowawarszawa.pl/jak-napisac-pozew-o-kredyt-we-frankach/