Jakie korzyści wynikają z leasingu pracowników?

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie w ramach leasingu pracowników. Wypożyczenie osoby zatrudnionej w innej firmie na pewien czas to rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron. W jaki dokładnie sposób możemy zyskać, korzystając z leasingu pracowników? Odpowiadamy!

Proces rekrutacji to wiele różnych etapów, z którymi musi zmierzyć się pracodawca. Zatrudniając kolejną osobę do zespołu, chcemy mieć pewność, że będzie ona wykonywała swoje obowiązki rzetelnie i z pełnym zaangażowaniem. Stwierdzenie tego podczas rekrutacji, kiedy dopiero poznajemy daną osobę, nie jest łatwe. A co jeśli moglibyśmy zatrudnić pracownika, korzystając przy tym z zasobów innej firmy? Dałoby to gwarancję sprawdzonego kandydata o określonych umiejętnościach. Właśnie taką korzyść gwarantuje leasing pracowników. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiego rozwiązania. Dlaczego, będąc przedsiębiorcą, warto rozważyć skorzystanie z leasingu pracowników? Zapraszamy do lektury.

Kiedy zależy nam na solidnym pracowniku posiadającym określone umiejętności i doświadczenie, rekrutacja staje się długotrwałą procedurą. Zadanie to może być jeszcze trudniejsze, kiedy chodzi o zatrudnienie wyłącznie na określony czas lub sezon, w którym ilość pracy jest największa. Większość kandydatów poszukuje zwykle stałego zatrudnienia. Korzystając z leasingu pracowników, nie musimy prowadzić ciągnącej się w nieskończoność rekrutacji. Pracownicy zostają dobrani przez agencję pracy, która kandydatów poszukuje w innych firmach udostępniających pracowników na pewien czas. W ten sposób mamy pewność co do predyspozycji pracownika. Wszelkie formalności pozostają w obowiązkach agencji, dlatego nie musimy się nimi martwić. Możemy zająć się innymi kwestiami funkcjonowania firmy.

Sposób na większe oszczędności

Leasing pracowników jest świetną metodą optymalizacji kosztów związanych z nadgodzinami, okresem wypowiedzenia, czy nieobecnością stałego pracownika. W ten sposób redukujemy również wydatki związane z procesem rekrutacji, który w przypadku leasingu pracowników trwa o wiele krócej i dlatego generuje mniejsze koszty. Możemy wydać mniej, bo nie musimy finansować prowadzenia dokumentacji kadrowo-płacowej. Oczywiście konieczne jest opłacenie usług agencji w formie prowizji oraz wynagrodzenia dla pracownika. Firmy, które jednak skorzystały już z takiej opcji, przekonały się, że pod względem ekonomicznym leasing pracowników jest zdecydowanie opłacalnym rozwiązaniem, zarówno dla firmy korzystającej z wypożyczonego pracownika, jak i tej, która go udostępnia innemu przedsiębiorcy.