Jakie legowisko dla psa wybrać?

Legowisko dla psa nie jest tylko miejscem do spania, ale także jego własny kąt w całym domu, w którym lubi przebywać i do którego chętnie wraca. Legowisko powinno być specjalnie dedykowaną przestrzenią, której zadaniem jest sprzyjanie spokojnemu wypoczynkowi. Ma to duży wpływ na dobrą kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną psa, a także na zdrowie, poczucie bezpieczeństwa i komfort odpoczynku. Więcej na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Wygodne okrągłe legowisko dla dużych psów

Pies powinien mieścić się bez problemu w swoim legowisku, to znaczy powinien móc wygodnie leżeć wyciągnięty i niezwinięty w kulkę. Dlatego warto zmierzyć psa od ogona do pyska oraz od czubka głowy po końce łapek. Wybierając rozmiar legowiska, warto wziąć pod uwagę kilka centymetrów zapasu, aby mieć pewność, że legowisko dla psa nie jest za małe. Dobrym dodatkiem jest podpórka na pyszczek albo gdyby legowisko miało poduszkę lub kocyk. Istotne jest by legowisko izolowało zimą od zimna z podłogi, a latem chłodziło. Tutaj problem rozwiązuje posłanie sezonowe — dwustronne. Dla psów strachliwych lub wyczulonych na dźwięki poleca się posłanie, które ma formę budki lub chociaż częściowo jest osłonięte. Psi alergik będzie mógł o wiele lepiej odpoczywać, jeśli jego posłanie nie będzie zbierać kurzu. Dobry wyborem będzie legowisko dla psa wysokie, które spełni wszystkie oczekiwania zarówno psa jak i jego właściciela. W Internecie znajdziemy wiele modeli dla każdego pupila.

Pluszowe legowisko dla psów dużych ras

Ze względu na zróżnicowane potrzeby psów, na rynku można znaleźć wiele różnych modeli dla dużego psa, które różnią się pod względem  rozmiaru, kształtu oraz wzornictwa. Najlepsze propozycje od dobrego producenta łączą w sobie estetyczny wygląd, najwyższą jakość oraz wygodę użytkowania. W przypadku zwierząt, które mają skłonność do alergii, idealnym rozwiązaniem jest produkt pokryty materiałem, który znany jest jako kodura. Jest o materiał łatwy w czyszczeniu, a także odporny na zadrapania. Poleca się także inny materiał – suedine, który w dotyku jest jak miękki meszek, jak również antara. Kupując legowisko dla dużego psa, powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na wypełnienie posłania. Dobrze, aby było ono wytrzymałe i odporne na odkształcenia. W wielu przypadkach wypełnienie jest z kulek silikonowych, które produkowane są z dobrej jakości włókna poliestrowego z elementami silikonu. Dzięki temu duże legowisko dla psów jest komfortowe, sprężyste i nie zmienia swego kształtu pod wpływem ciężaru zwierzęcia.