Internet

Na czym polega pozycjonowanie marki?

Silna marka jest niezwykle ważna. Nazwa czy logo, które kojarzy niemal każdy, to ogromna przewaga konkurencyjna. Na początku zbudowanie rozpoznawalności i renomy jest jednak trudne. Pomaga w tym pozycjonowanie marki. Sprawdź, co to takiego!

Czym charakteryzuje się silna marka?

Silna marka to wartość sama w sobie. Składa się na nią nie tylko rozpoznawalność (np. charakterystyczne logo), ale również określona tożsamość. Dzięki temu klient, kupując produkt, kupuje również związane z nią doświadczenie. Odpowiednie pozycjonowanie marki może sprawić, że będzie ona wywoływać emocje, kojarzyć się z określonym stylem życia, dodawać prestiżu itp. Bardzo ważnym czynnikiem jest również zaufanie. Silne brandy są wiarygodne i mają określony wizerunek, co pomaga klientom podejmować decyzje o wyborze właśnie ich oferty, często nawet mimo wyższych cen.

Czym jest pozycjonowanie marki?

Czym zatem jest pozycjonowanie marki? To zespół działań dążących do wykreowania jej określonego wizerunku i zdobycia pozycji na rynku. To wszystkie przedsięwzięcia, dzięki którym klient otrzymuje określony, oryginalny i spójny obraz danego brandu. To rodzaj strategii marketingowej polegającej na uwypuklaniu wyróżniających cech samej marki oraz jej oferty i kojarzeniu ich z określonymi korzyściami, tożsamością czy stylem życia. Należy przy tym brać pod uwagę również grupę docelową.

Na czym w praktyce polega pozycjonowanie marki?

W praktyce na pozycjonowanie marki składa się wiele działań. Wstępem zawsze powinna być analiza zarówno samego brandu, jak i jego klientów oraz konkurencji i otoczenia rynkowego. Następnie ustala się tzw. filary marki – jej obietnicę, unikalną propozycję sprzedaży, wartości itd. Bazą dla pozycjonowania i stworzenia unikalnego wizerunku marki może być wiele czynników wyróżniających – np. cena, unikatowe atrybuty, pochodzenie, pierwszeństwo, sposób wykorzystania itd.

Świadome pozycjonowanie marki jest długotrwałym i trudnym procesem. Wymaga też wiedzy marketingowej i kreatywności. Dlatego w tej materii najlepiej zaufać fachowcom.

Powiązane teksty
Internet

Supergrosz - solidna pożyczka na wyciągnięcie ręki

Zarabianie pieniędzy jest koniecznością, która czeka większość ludzi na Ziemi. Nie zawsze…
Czytaj dalej
InternetSprzedaż

Czy warto robić zakupy przez Internet?

Zakupy przez internet są coraz popularniejszą formą dokonywania transakcji na naszym rynku.
Czytaj dalej
InternetSprzedaż

Bezpłatne zwroty – jak wyglądają w praktyce?

Sklepy internetowe, sprzedające artykuły dość często zwracane i wymieniane (jak np. odzież…
Czytaj dalej