Naklejki bez kleju – wykorzystaj je w swojej firmie!

Zastosowań naklejek jest naprawdę wiele. Pomimo swoich niezaprzeczalnych zalet, zazwyczaj cechują się one jednak tym, że można je wykorzystać jedynie raz. Dodatkowo usuwanie naklejki z danej powierzchni wcale nie jest później takie proste. Rozwiązaniem tego problemu są naklejki adhezyjne – wielorazowe i pozbawione kleju. Jak właściwie działają i do czego można je wykorzystać?

Naklejki adhezyjne – czyli jakie?

Wszystkie naklejki adhezyjne mają jedną cechę charakterystyczną – do ich produkcji w ogóle nie używa się kleju. W przeciwieństwie do naklejek tradycyjnych, które przywierają do powierzchni dzięki warstwie lepkiej substancji, wykorzystują oddziaływanie elektrostatyczne. Drukowane są na folii o specjalnych właściwościach, która umożliwia wielokrotne umieszczanie naklejek na powierzchniach.

Gdzie można przyklejać naklejki adhezyjne? Najlepiej sprawdzają się na gładkich, czystych powierzchniach – takich jak lustra, szyby, ale również metale i tworzywa sztuczne. Świetnie trzymają się na swoim miejscu, a jednocześnie można bardzo łatwo je usunąć – nie pozostawiają po sobie żadnego śladu! Odklejanie i przyklejanie nie uszkadza naklejki, da się więc wykorzystywać je wiele razy w różnych miejscach. Kolejną zaletą jest to, że naklejki adhezyjne mają właściwości elektrostatyczne po obu stronach. Można przyklejać je więc zarówno w sposób standardowy, jak i stroną zadrukowaną.

Zalety naklejek adhezyjnych

Naklejki adhezyjne to pod wieloma względami rozwiązanie lepsze niż naklejki tradycyjne. Nie pozostawiają po sobie żadnych śladów – a każdy, kto choć raz próbował usunąć z powierzchni resztki kleju po zwykłej naklejce, ten wie, jak uciążliwe może być to zadanie. Poza tym – zwykła naklejka nadaje się do użycia tylko raz. Jeśli podczas jej naklejania popełnisz błąd, umieścisz ją krzywo, w nieodpowiednim miejscu, albo po prostu zmienisz zdanie – będziesz musiał dokładnie wyczyścić całą powierzchnię i sięgnąć po nową naklejkę.

Adhezyjne naklejki pozwolą Ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Można stosować je wielokrotnie: bez problemu możesz sprawdzić, w którym miejscu wyglądają najlepiej. Nie tracą swoich właściwości nawet po wielokrotnym przyklejaniu i odklejaniu! A jeżeli dojdziesz do wniosku, że tymczasowo nie chcesz korzystać z danej naklejki – wystarczy, że po prostu ją schowasz. Nawet po dłuższym czasie będzie nadawała się do użytku. Dodatkowo każdą stronę naklejki można przemywać, więc jeśli coś się zabrudzi – nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Czy można wykorzystać naklejki adhezyjne w firmie?

Zdecydowanie tak! Nawet zwykłe naklejki można wykorzystać na wiele sposobów, prowadząc własną działalność gospodarczą. A naklejki adhezyjne dają tych możliwości jeszcze więcej.

Tego typu naklejki można wyprodukować w dowolnym kształcie i rozmiarze, a dzięki nowoczesnej technologii druku, każda grafika będzie się na nich prezentowała nienagannie. Bez problemu możesz więc dostosować ich projekt do specyfiki swojej branży: tak, by jeszcze lepiej docierać do swoich klientów.

Adhezyjne naklejki mogą służyć jako drobny upominek dla klientów – takie materiały reklamowe są częścią strategii marketingowej wielu wiodących na rynku marek. Zdecydowanie zwiększają widoczność i rozpoznawalność firmy! To nie jest jednak ich jedyne zastosowanie: możesz wykorzystać je jako dekoracje w biurze, a także – jako element sprzedawanych produktów lub ich opakowań. Taka inwestycja z pewnością się zwróci!

Chcesz wykorzystać w swojej działalności naklejki – jednak przeszkadza Ci to, że jest to rozwiązanie na jeden raz, a po ich użyciu na powierzchni pozostają brzydkie, trudne do usunięcia ślady? Rozwiązanie jest proste: sięgnij po naklejki adhezyjne! Dzięki temu, że są wielorazowe, raz stworzony projekt da się wykorzystywać na różne sposoby: także w sytuacjach, w których zabrudzenia z kleju byłyby niepożądane. Zdecydowanie warto spróbować: sam szybko przekonasz się, że naklejki adhezyjne prezentują się nienagannie i są bardzo wszechstronne.