Pomady do włosów jako najlepszy męski kosmetyk do włosów

Fryzura prosto jak od barbera to forma sztuki, którą dość łatwo opanować, gdy masz odpowiednie narzędzia i poznasz właściwe sztuczki. Jeśli chodzi o dopracowanie Twojego wyglądu, czasami wszystko sprowadza się do odpowiedniej pomady.

Czym jest pomada do włosów?

Pomady do włosów w zasadzie nie są niczym nowym, ponieważ są stosowane od XIX wieku, a kiedyś ich głównym składnikiem był tłuszcz niedźwiedzi. Dziś w o wiele lepszym składzie i przyjemniejszym zapachu są chętnie używane do stylizacji przez wszystkich fryzjerów, barberów czy mężczyzn, którym zależy na tym, by swoje włosy ułożyć w sposób łatwy i przyjemny. Dla tych, którzy nie są jeszcze zaznajomieni z pomadą, spieszymy z pomocą.

Pomada jest czymś w rodzaju maści lub woskowej substancji używaną do dopracowania stylizacji na włosach. Choć często mylona jest z woskami czy glinkami, to ma ona od nich bardziej kremową konsystencję i jest zdecydowanie lżejsza niż zwykła guma do włosów. Chociaż pomady zwykle dają dość mocne utrwalenie Twojej fryzurze, nie twardnieją one i nie kruszą się jak lakier do włosów lub żel co jest ich dodatkową zaletą.

Ogólnie rzecz biorąc, pomady do włosów to kosmetyki łatwe do nałożenia a ich współczesna formuła jest dość łatwa do usunięcia.

Jak wybrać odpowiednią pomadę do włosów?

Zazwyczaj, jeśli chodzi o pomady, podstawowe zasady to: im cieńsze włosy, tym lżejszy produkt a im grubsze pasma, tym cięższy powinien być preparat.

Jeśli użyjesz ekstremalnie utrzymującego się produktu na bardzo cienkich włosach, będą wyglądać one raczej dość tłusto, więc lekka lub średnia formuła powinna Ci zdecydowanie wystarczyć.

Wybierając odpowiednią pomadę, podstawową rzeczą dla Ciebie powinna być znajomość Twoich włosów, więc jeśli nie jesteś pewien, jaki kosmetyk będzie najlepszy, możesz zasięgnąć porady swojego barbera.

Ogólnie rzecz biorąc, pomady zapewniają gładsze, bardziej błyszczące wykończenie niż glinki czy woski, ale różne produkty oferują różny poziom połysku. Zadaj sobie więc pytanie: Jaki efekt chciałbyś uzyskać? Dzisiejsze pomady różnią się między sobą efektem i siłą działania, tak więc możesz spodziewać się po nich średniego lub mocnego utrwalenia. Dodatkowo w zależności od tego, jaki poziom połysku chciałbyś osiągnąć, mogą one zarówno zmatowić Twoją fryzurę, jak i nadać Twoim włosom naturalny blask.

Sprawdzony barbershop to podstawa

Wiesz już że pomada do włosów to jeden z najlepszych męskich kosmetyków jednak rynek produktów do stylizacji jest naprawdę szeroki i ciężko Ci wybrać jest tą najlepszą. Wtedy właśnie z pomocą przychodzi Ci jak zwykle sprawdzony barbershop i to właśnie jest to na co powinieneś postawić szukając idealnej pomady. W dzisiejszych czasach dobry i sprawdzony barber shop znajdziesz na szczęście nie tylko w większych miastach jak Warszawa, Kraków czy Poznań, ale też w mniejszych miejscowościach, czy sklepach internetowych więc nie raz nawet bez wychodzenia z domu możesz zapoznać się z ich asortymentem.

Główną zaletą tych sklepów jest fakt, że zazwyczaj są one prowadzone przez doświadczonych barberów z pasją, którzy chętnie posłużą Ci swoją pomocą, a ich asortyment jest znacznie bogatszy niż zwykłych osiedlowych drogerii. Jeżeli szukasz naprawdę dobrej jakości pomady, która nie tylko ułoży Twoją niesforną fryzurę, ale jeszcze będzie pachniała czymś więcej np. wodą kolońską, colą czy czegoś o wspaniałym kokosowym zapachu powinieneś skorzystać z ich usług.