Zakłady bukmacherskie a mundial 2022. Na co uważać?

Zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, które w roku 2022 odbędą się w Katarze. To prawdziwe eldorado dla rynku zakładów bukmacherskich, szczególnie dla kibiców lubiących więcej emocji dzięki obstawianiu. Ważne, aby wiedzieć, jak grać zgodnie z prawem.

Mundial 2022 a zakłady

Powszechnie wiadomo, że w czasie piłkarskich mundiali jedną z branż, która „zbiera plony” jest branża hazardowa. W Polsce to oczywiście zakłady bukmacherskie, które oferują możliwość obstawiania wszystkich meczów piłki nożnej. Szczególne promocje i szerokie oferty bukmacherzy szykują właśnie na mundial w Katarze.

Przed obstawianiem warto poznać typy na mistrzostwa świata 2022 przygotowane przez grupę typerską Obstawiamy.info. Eksperci już od ponad 5 lat zajmują się analizą i obstawianiem zakładów. Wszystkie propozycje są bezpłatne, nie wymagają opłat.

Obstawianie zakładów „bez ryzyka”

Mistrzostwa świata to okres, w którym do gry przystąpi, bądź powróci, wielu niedzielnych graczy. Mowa o klientach zakładów, którzy „normalnie” nie obstawiają, ale w czasie mundialu nawet oni mają ochotę podwyższyć emocje do oglądania zmagań reprezentacji Polski.

Jedną z polecanych form bonusów startowych jest promocja z tzw. zakładami bez ryzyka u bukmacherów. Na czym polega to rozwiązanie?

Otóż każdy z graczy, który chce obstawić mecz, musi wpłacić realne pieniądze do depozytu u bukmachera. Niektórzy z operatorów umożliwiają klientom wniesienie pierwszego zakładu bez ryzyka porażki. Jeśli pierwszy kupon gracza okaże się przegrany, to bukmacher zwraca środki z powrotem na depozyt. U niektórych bukmacherów można te środki od razu wypłacić na prywatne konto bankowe. Jeśli cokolwiek przy tej próbie stracimy, to tylko 12% stawki, ponieważ tyle wynosi podatek.

Ustawa Hazardowa – ryzyko dla graczy?

Jakie są możliwe zagrożenia dla graczy płynące z połączenia mundialu, chęci obstawienia i korzystania z oferty zakładów bukmacherskich?

Jako pierwsze nasuwa się ryzyko uzależnienia. Zakłady to także hazard i należy o tym pamiętać. Nie należy nigdy grać za pożyczone pieniądze czy odgrywać się. Te zachowania mogą świadczyć o potencjalnym uzależnieniu.

Niedzielni gracze z reguły jednak obstawią kilka meczów w czasie mistrzostw świata w Katarze, a następnie wrócą do bukmachera za 2 lata na EURO 2024. Ryzyko uzależnienia jest więc niewielkie.

Ci gracze są narażeni na inny problem, a mianowicie nielegalnych bukmacherów. W 2016 roku w Polsce Ustawa Hazardowa została znowelizowana. Na jej mocy wszyscy operatorzy bez licencji Ministerstwa Finansów powinni opuścić polski rynek. Czy opuścili? Niestety nie.

Kary za obstawianie u bukmacherów bez licencji są bardzo wysokie, nie tylko dla operatora, ale także dla klienta. Stąd należy obstawiać tylko u licencjonowanych operatorów w Polsce.

Na szczęście jest ich bardzo wielu, klienci mają wybór i spokojnie znajdą najlepszego bukmachera dla siebie. Oto lista legalnych bukmacherów w Polsce:

 1. STS
 2. Fortuna
 3. Superbet
 4. Betclic
 5. forBET
 6. ETOTO
 7. LV BET
 8. Totolotek
 9. Noblebet
 10. eWinner
 11. Betfan
 12. TotalBet
 13. Fuksiarz
 14. Betcris
 15. Betters
 16. BestBet24
 17. Go+Bet

Jeśli jakiegoś podmiotu nie ma na liście, to znaczy że nie uzyskał licencji polskiego Ministerstwa Finansów. Obstawianie u tego bukmachera może wiązać się z karami pieniężnymi.

Autor: Obstawiamy.info – niezależny portal z typami bukmacherskimi na piłkę nożną, esport, tenis i NBA. Recenzje bukmacherskie i autorski ranking bukmacherów w Polsce.