Przeszczep włosów – jak się przygotować do tego zabiegu i co warto o nim wiedzieć?

Z problemem wypadania włosów zmaga się coraz więcej Polek i Polaków. Niestety problem ten dotyczy także coraz większej ilości kobiet, nie jest tylko domeną mężczyzn. Na szczęście medycyna estetyczna wychodzi tym problemom naprzeciw. Przeszczep włosów jest dzisiaj jednym z najnowocześniejszych i najprostszych zabiegów do wykonania.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • ile kosztuje przeszczep włosów
  • kiedy możemy przeszczepić sobie włosy
  • jak znaleźć kliniki przeszczepu włosów

Przeszczep włosów jest konieczny u osób, u których wcześniejszy sposób leczenia zawiódł. Do dyspozycji mamy między innymi specjalne kosmetyki pomagające zahamować proces wypadania włosów oraz farmakoterapię. Jednak w przypadku łysienia androgenowego nie da się już pewnych procesów zahamować i trzeba zaordynować pacjentowi zabieg przeszczepu włosów. Możemy go dokonać zarówno w Polsce jak i za granicą. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Cena takich zabiegów zależy od rodzaju przeszczepów włosów, ponieważ dostępnych mamy kilka różnych metod.

Przeszczep włosów – jaki rodzaj przeszczepu można zaproponować pacjentowi?

Przeszczep włosów może zależeć od rodzaju problemów jaki dotyka pacjentów. Może się tyczyć między innymi przeszczepu włosów na czubku głowy, obniżenia poziomu włosów, przeszczepu zarostu czy brwi.

Przeszczep włosów jest wykonywany różnymi metodami. W zależności od wybranej przez pacjentów kliniki najważniejsza informacja jest taka, że zabiegi te wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a nie pod pełną narkozą i trwają bardzo krótko. Są stosunkowo mało obciążające dla organizmu pacjenta, który bardzo szybko dochodzi do siebie. W procesie rekonwalescencji musi jedynie pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o skórę, gdzie dokonano przeszczepu mieszków włosowych, by przeszczep przyjął się jak najlepiej i osiągnięto pożądany efekt.

Przeszczep włosów cennik – ile kosztuje zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg przeszczepu włosów jest niestety zabiegiem nierefundowanym. Dlatego większość pacjentów musi uzbierać sobie odpowiednią sumę na przeszczep włosów. Cennik przeszczepów włosów może być bardzo różny, w zależności od wybranej kliniki, która będzie wykonywać ten zabieg. Co do ceny, może się ona także różnić, w zależności od wielkości przeszczepu oraz metody wykonania przeszczepu włosów. Najczęściej przeszczep osób może nas kosztować kilkanaście tysięcy złotych. Możemy go dokonać zarówno na terenie Polski jak i za granicą. Warto jednak pamiętać, że po wybraniu lokalizacji dla zabiegu przeszczepu włosów, będziemy później musieli przejść pełen proces konsultacji oraz kwalifikacje do zabiegu. Przeszczepu włosów nie możemy wykonać prosto z ulicy, przyjść na taki zabieg i się na niego zapisać. Musimy zostać do niego przygotowani i pokierowani tak, aby wszystko przebiegło zgodnie ze sztuką medycyny estetycznej i było w pełni bezpieczne dla pacjentów.

Jak już wspominaliśmy, koszt przeszczepu włosów może być różny, w zależności od tego, jaką metodę transplantacji włosów wybierzemy. Najpopularniejsza metody przy przeszczepie włosów to metoda FUE. FUE (Follicular Unit Extraction) to nowoczesna efektywna metoda przeszczepu włosów. Włosy pobierane z tylnej części głowy oraz boków są przeszczepiane w łysiejące miejsca. Zabieg odbywa się ze znieczuleniem miejscowym i trwa kilka godzin., a rehabilitacja po takim przeszczepie włosów jest szybka i bezbolesna.

Co ciekawe, specjaliści mówią, że przeszczep włosów jest praktycznie zawsze stuprocentowo skuteczny. Wystarczy jedynie odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz dbanie o skórę głowy po przeszczepie we właściwy sposób, aby wszystko się udało.

Jak znaleźć odpowiednią klinikę na przeszczep włosów?

Szukając odpowiedniej kliniki do przeszczepu włosów musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszą rzeczą jaką chcemy wiedzieć, to oczywiście ile kosztuje przeszczep włosów. Jednak wybierając odpowiedni gabinet do przeszczepu włosów nie powinniśmy się kierować jedynie ceną. Istotny jest rodzaj oferowanej metody transplantacji włosów. Ważne, aby był najbardziej optymalny do naszego problemu. Inny zabieg może być adekwatny, gdy potrzebujemy obniżenie linii włosów, a inny gdy interesuje nas np. transplantacja włosów na czubku głowy. Oczywiście różne metody to różny koszt przeszczepu włosów, więc musimy mieć na uwadze, że cena przeszczepu włosów w naszym przypadku może się diametralnie różnić w różnych klinikach.

Jeśli jednak mimo wszystko kluczowa jest dla nas cena, aby znaleźć odpowiednią ofertę zabiegu transplantacji włosów wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. „przeszczep włosów cennik” i porównać ze sobą wyszukane oferty.

Warto również przed wybraniem kliniki sprawdzić dokładnie procedury obowiązujące podczas zabiegu. W jednych klinikach mogą być one prostsze, ale mniej dokładne, w innych bardziej skomplikowane, ale mające na celu dobro pacjenta. Dlatego, w zależności od stopnia skomplikowania naszego problemu, powinniśmy zwrócić na nie uwagę.

Oczywiście jedną z kluczowych kwestii powinny być dla nas potwierdzone opinie byłych pacjentów klinik. Jeżeli wszyscy pacjenci dokonujący podobnego przeszczepu włosów są zadowoleni, to znaczy że będziemy mogli zaufać specjalistom i powierzyć im dobro swoich włosów i skóry głowy.