TOP 5 utworów disco-polo na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to jeden z najbardziej wzruszających momentów wesela. Nie dziwi zatem fakt, że wybór odpowiedniego utworu na tę okazję spędza sen z powiek młodej parze. Wśród gatunków muzycznych warto zwrócić uwagę na disco-polo, które doskonale pasuje do klimatu wesela. Podpowiadamy, jakie piosenki disco-polo nadają się na pierwszy taniec.

TOP 5 utworów disco-polo na pierwszy taniec

Disco-polo to gatunek, który narodził się w Polsce na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Na stałe zapisał się w popkulturze i stał się częścią polskiej tradycji.

Utwory disco polo są chętnie grane na weselach czy innych imprezach okolicznościowych, ponieważ jest to taneczna i rytmiczna muzyka. W repertuarze artystów nie brak też klimatycznych ballad.

Na przestrzeni lat powstało wiele pięknych utworów o miłości. Na pierwszy taniec warto wybrać ponadczasowe piosenki disco-polo. Przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji.

Drossel, Już na zawsze razem

Jest to melodyjny i łagodnie płynący utwór, który przypadnie do gustu romantycznym parom. Tekst idealnie pasuje do okazji, jaką jest dzień zawarcia związku małżeńskiego. Opowiada bowiem o mężczyźnie, który składa świeżo upieczonej żonie obietnicę, że będzie z nią na zawsze. Do piosenki można dowolnie zatańczyć; na przykład wolnym tempem lub krokami walca.

Masters, Żono moja

Jest to jeden z najpopularniejszych utworów disco-polo. Jest bardzo rytmiczny, a więc łatwo do niego zatańczyć. Ma dość szybkie tempo i jest dynamicznym utworem. Bije z niego radość, co z pewnością pomoże rozruszać weselnych gości. Tekst jest oczywiście dopasowany do okoliczności; opowiada o miłości autora do żony i podkreśla, że jest wyjątkową osobą.

Joker i Sequence, Pierwszy taniec

Niezwykle romantyczna piosenka duetu Joker i Sequence to doskonały wybór na pierwszy taniec (jak zresztą sama nazwa wskazuje). Refren jest prosty i chwytliwy, porywa do tańca i nadaje mu dynamicznego charakteru. Ten utwór spodoba się temperamentnym parom, dla których wesele to okazja do wspaniałej zabawy w towarzystwie najbliższych. Do tej piosenki możecie zatańczyć walczyka.

Jorrgus, W szczęściu

Romantyczna i delikatna linia melodyczna w połączeniu z tekstem o dojrzałej miłości – oto idealny przepis na piosenkę do pierwszego tańca. Ta piosenka pasuje do klasycznego wesela, goście będą zachwyceni płynącą po parkiecie młodą parą. Możecie zatańczyć walca lub wybrać dowolny styl tańca. Mile widziane są swobodne obroty i spontaniczne uściski. Ten utwór to prawdziwy hołd dla miłości na dobre i na złe.

Bayera, Obrączki szczerozłote

„Dam tej dziewczynie obrączki szczerozłote, dam tej dziewczynie dziś kawałek nieba” – czy można usłyszeć coś piękniejszego podczas swojego wesela? Jest to wers z utworu grupy Bayera. Romantycznym słowom towarzyszy dość skoczna muzyka. Do tego utworu możecie zatańczyć nawet jive’a. Będzie to niezapomniany i ekscytujący początek wesela, a w dalszej perspektywie – waszego wspólnego życia.