Jak otworzyć firmowe konto dla spółki z o.o. przez internet?

Niezależnie od tego, czy firma jest prowadzona jako jednoosobowa działalność gospodarcza, czy też w formie spółki z o.o. prowadzenie działalności gospodarczej bez konta bankowego jest praktycznie niemożliwa. Konto firmowe umożliwia dokonywanie rozliczeń z kontrahentami i pozwala na korzystanie z dodatkowych usług np. terminala płatniczego lub porad specjalistów. Jak otworzyć firmowe konto bankowe dla spółki z o.o.? Czy lepiej jest online czy tradycyjnie w placówce banku? Podpowiadamy poniżej.

Jakie dokumenty są potrzebne do założenia konta firmowego w banku dla spółki z o.o.?

Przed założeniem firmowego konta bankowego dla spółki z o.o. prawdopodobnie będziesz potrzebował:

 • Umowy spółki w formie aktu notarialnego
 • Dowodu osobistego – dotyczy wszystkich wspólników
 • Wzory podpisów osób, które mają dysponować rachunkiem bankowym
 • Zaświadczenie o nadaniu numeru REGON i aktualny odpis z KRS (Krajowego Rejestru Sądowego)

Jeśli wspólnikami spółki z o.o. są inne podmioty posiadające osobowość prawną (np. inne spółki z o.o.) dodatkowo bank może wymagać dokumentów od nich:

 • Aktualnego odpisu z rejestru przedsiębiorców KRS wspólnika, który jest w sp. z o.o.
 • Umowę spółki z o.o. w formie aktu notarialnego. Jednak jeśli spółka zawarła umowę w systemie teleinformatycznym, bank nie wymaga umowy w formie aktu notarialnego.
 • Dokumenty, które wskazują osoby uprawione do skłania oświadczeń, ich prawa oraz obowiązki
 • Zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym REGON każdego wspólnika

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę rachunku bankowego dla spółki z o.o.?

Zanim założyć konto firmowe dla spółki cywilnej, zapoznaj się z ofertami banków i wybierz produkt bankowy dopasowany do twoich potrzeb. Oferty banków możesz porównać samodzielnie lub skorzystać z rankingu firmowych kont bankowych dla spółek z.o.o. Kiedy wybierzesz parametry, jakich oczekujesz od konta bankowego, otrzymasz listę, która będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom. Sprawdzając oferty, zwracaj uwagę na koszty jego obsługi, w szczególności na opłaty za: wydanie i użytkowanie karty płatniczej, wypłaty z bankomatów, przelewy internetowe i obsługę kasową. Pamiętaj o tym, że niektóre konta firmowe umożliwiają wykonywanie płatności kartą, korzystanie z bankowości elektronicznej, zlecanie przelewów także z kont walutowych.

Jak otworzyć firmowe konto dla spółki z o.o. przez internet?

Kiedy wybierzesz ofertę banku, wejdź na jego stronę internetową i wypełnij wniosek, który znajduje się na niej. Wprowadź twoje dane, dane rejestrowe firmy oraz dane reprezentantów, którzy podpiszą umowę. Sposobów na założenie firmowego konta bankowego jest kilka, banki dają różne możliwości. Do najczęściej wykorzystywanych przez przedsiębiorców należą:

 • Założenie konta przez Internet i dokonanie przelewu weryfikacyjnego, zazwyczaj jego wysokość wynosi 1gr lub 1 zł. To najszybsza i najwygodniejsza metoda zakładania konta online;
 • Przez Internet i podczas wizyty kuriera– najpierw wypełniasz wniosek przez Internet, następnie w ciągu dwóch – trzech dni pojawia się u Ciebie kurier z dokumentami z banku. Kiedy je podpiszesz kurier dostarczy je do banku. Ten sposób otwierania konta firmowego jest wolny, jednak nie musisz odwiedzać specjalnie oddziału banku.
 • Przez Internet, ale z podpisaniem umowy w oddziale– wniosek składasz online, ale podpisujesz go w oddziale banku.
 • Videorozmowa – to jeden z najnowszych sposobów na zawarcie umowy z bankiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółki, z o.o., sprawdź informacje, które znajdują się na portalu 6krokow.pl