Jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe? Krok po kroku

Jednym z najbardziej popularnych urazów kończyn jest złamanie z przemieszczeniem. Może do niego dojść w wyniku najprostszych codziennych czynności lub nawet przez nieuwagę. Niestety leczenie nie należy do najprzyjemniejszych i zwykle bywa bolesne oraz długotrwałe. Często tego typu urazy muszą być natychmiastowo zoperowane, a następstwem tego jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Sprawdźmy, jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe powstałe w wyniku złamania z przemieszczeniem.

Złamanie z przemieszczeniem

Złamanie z przemieszczeniem jest konsekwencją upadku, uderzenia lub udziału w większym zdarzeniu. Objawy są podobne do innych typów złamań, jednak skutek może być bardziej dotkliwy dla poszkodowanego. Odłamki kości mogą przesuwać się w różnych kierunkach, co często prowadzi do zniekształcenia kończyny oraz zaburzeń jej prawidłowego funkcjonowania, podobnie jak przy złym unieruchomieniu jakiegokolwiek typu uszkodzenia.

Kiedy należy się odszkodowanie

Odszkodowanie należy się osobom, posiadającym ubezpieczenie na życie. Jednak często wpływ na otrzymanie i wysokość zadośćuczynienia ma polisa, którą podpisuje się z konkretnym ubezpieczycielem. Dlatego ważne, by od samego początku uważnie przeczytać cały dokument i rozsądnie podjąć decyzję w sprawie zakresu ochrony i rodzaju polisy. Będzie to miało znaczenie, podczas ubiegania się o zadośćuczynienie.

Ile wynosi odszkodowanie za złamanie z przemieszczeniem?

Kwota, której można się spodziewać z odszkodowania za złamanie, jest uzależniona od wykupionej polisy na życie. Wpływ na jej wysokość ma również to, czy ucierpiała dominująca ręka poszkodowanego. Wszystkie szczegóły wynikają z podpisanej umowy. W związku z tym przed podjęciem decyzji warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli, by dobrać pakiet idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Kiedy nie przysługuje odszkodowanie?

Złamanie z przemieszczeniem nie zawsze jest podstawą do tego, by ubezpieczyciel wypłacił nam pieniądze. Przed ostatecznym wyborem, warto także sprawdzić, jak długa jest przewidywana karencja dla określonego zdarzenia polisowego, ponieważ przez to można nie dostać oczekiwanych pieniędzy. Umowa, podpisywana na początku współpracy, powinna opisywać wszystkie sytuacje, które wykluczają wypłatę świadczenia, są to np.:

  • prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu lub innych niedozwolonych substancji;
  • prowadzenie np. auta bez wymaganych do tego uprawnień;
  • branie udziału w zamieszkach, bójkach itp.

Czy warto starać się o odszkodowanie powypadkowe?

Jeśli doświadczyłeś złamania z przemieszczeniem lub innego urazu, powinieneś postarać się o uzyskanie stosownego odszkodowania. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, udaj się do kancelarii adwokackiej, specjalizującej się w sprawach z tego zakresu. Bardzo często firmy ubezpieczeniowe naliczają niewłaściwe kwoty, niewystarczające na leczenie i rehabilitację chorego. Dlatego podjęcie odpowiednich kroków przez adwokatów, jest kluczowe w porozumieniu się z ubezpieczycielem i wynegocjowaniu takich warunków, które zaspokoją wszystkie potrzeby poszkodowanego.