Płatności Magento – czym się charakteryzują?

Rynek e-commerce rozwija się w niezwykłym tempie – również ze względu na pandemię. Dlatego właśnie tak istotne jest wybranie odpowiedniego oprogramowania, które zapewni intuicyjną obsługę klienta, w tym także integrację z systemami e-płatności. Obecnie jedną z najpopularniejszych platform tego typu jest Magento. Czym charakteryzują się płatności w tym oprogramowaniu?

Kilka słów o Magento

Magento jest w tej chwili najpopularniejszym systemem umożliwiającym stworzenie sklepu online. To rozwiązanie typu Open Source (otwarte oprogramowanie), co oznacza, iż wielu fachowców, nie tylko wyspecjalizowane w danym programie agencje, mogą ulepszać i rozwijać Magento. To zaawansowana platforma, która jest doskonale rozbudowana pod względem optymalizacji SEO. Umożliwia także obsługiwanie wielu sklepów naraz, jednak zarządzanie nimi za pomocą jednego panelu. To doskonałe wyjście dla właścicieli spółek zrzeszających kilka sklepów. Magento to łatwy i intuicyjny system, który zapewnia dużą elastyczność i wspiera sklepy internetowe także pod kątem dostosowania ich do urządzeń mobilnych. To nowoczesne rozwiązanie o różnych funkcjonalnościach. Jak wygląda pod kątem płatności internetowych?

Płatności z Magento

Płatności online odbywają się za pomocą oprogramowań, które umożliwiają przekazanie płatności za konkretny towar bez wpisywania wszystkich danych, jakie należy podać podczas zlecania tradycyjnego przelewu. To jedno z podstawowych działań, jakie musi przeprowadzić osoba prowadząca swój biznes online. W przypadku systemu Magento 1 i Magento 2, możliwe jest korzystanie z różnych operatorów płatności, między innymi BlueMedia. Instalacja dla Magento jest prosta, wymaga jedynie odpowiedniej wtyczki. Szczegółowe instrukcje instalacji są zwykle podaje, wybrany przez sklep internetowy, system. Wybierając odpowiedni system płatności istotne jest, by jak najbardziej uprościć pracę sobie, jak i klientowi. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy płatności w wielu sklepach obsługiwane są przez jeden panel, a także czy klienci mają możliwość dokonywania płatności bez uprzedniej rejestracji.

Płatności z Magento mogą być proste i intuicyjne, o ile wybierzesz odpowiedni system, który zapewni ci szeroki dostęp do metod płatności oraz swoich środków.