W jakim celu można udać się do radcy prawnego od nieruchomości?

Z racji tego, iż rynek nieruchomości wciąż się rozwija i wzbogaca o nowe rozwiązania w zakresie budownictwa, inwestowanie w zakup nieruchomości również zyskuje na coraz większej popularności. W ostatnich latach bowiem sytuacja na rynku nieruchomości poprawiła się do tego stopnia, że niemal w każdym mieście powstało przynajmniej kilka nowych osiedli mieszkalnych. To daje naprawdę szerokie pole manewru zarówno inwestorom, deweloperom, sprzedawcom, jak i nabywcom, niemniej jednak występuje tutaj również pewne ryzyko.

Inwestycja w zakup nieruchomości to poważna decyzja

Zakup nieruchomości, czy to dla własnego zamieszkania, czy też w celach inwestycyjnych, to bardzo dobre rozwiązanie w dzisiejszych czasach, które niestety wiąże się z pewnym ryzykiem. W taką inwestycję trzeba bowiem włożyć nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale także poświęcić ogrom czasu na wszelakie, często skomplikowane, sprawy urzędowe. Z tego względu, przed dokonaniem jakiejkolwiek decyzji i przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, warto zasięgnąć porady doświadczonego radcy prawnego.

Kompleksowa pomoc specjalisty z zakresu prawa nieruchomości – radca prawny od nieruchomości – jest możliwa praktycznie od ręki. Wybierając kancelarię prawną do współpracy w tym zakresie, warto szczegółowo zapoznać się z doświadczeniem pracowników oraz zakresem usług, jakie świadczą dla inwestorów, deweloperów, najemców, czy też sprzedawców nieruchomości.

Na jaką pomoc można liczyć u radcy prawnego od nieruchomości?

Do radcy prawnego, który specjalizuje się w prawie nieruchomości, można udać się w naprawdę wielu sprawach. Jeżeli klient nie obraca się na co dzień w ustawach, zapisach urzędowych, czy też rozporządzeniach dotyczących nieruchomości, to pomoc prawna może okazać się niezbędna.

Jeżeli korzystasz z usług dobrze przygotowanego prawnika z bogatym doświadczeniem, możesz mieć pewność, że Twoja inwestycja w daną nieruchomość przebiegnie fachowo, terminowo, bezpiecznie, a przede wszystkim zgodnie z prawem.

Jeżeli chodzi o zakres usług, to radca prawny od nieruchomości zajmuje się między innymi:

  • oceną stanu prawnego nieruchomości oraz oceną ryzyka związanego z inwestycją w nieruchomości,

  • przenoszeniem praw własności nieruchomości,

  • reprezentowaniem klienta przed sądami i organami administracyjnymi,

  • legalizacją – procedura legalizacji może mieć miejsce w przypadku tak zwanych „samowoli budowlanych”,

  • sprawami związanymi z hipoteką i księgami wieczystymi,

  • sporządzaniem umów każdego rodzaju,

  • negocjacjami z klientami, najemcami, kontrahentami itp.,

  • projektowaniem zapisów umów i negocjowaniem ich warunków.

Radca prawny w ramach fachowej obsługi udziela kompleksowej pomocy prawnej na każdym etapie procesu związanego z inwestycją w nieruchomości. Niezależnie od tego, czy klient planuje zakup i wynajęcie mieszkania, czy też budowę nieruchomości i sprzedaż lokali, zawsze może liczyć na pomoc prawną.

Prawnik ma odpowiednie kompetencje i obszerną wiedzę o prawie nieruchomości, a jego nadrzędnym celem jest zawsze działanie w jak najlepszym interesie swojego klienta.